top of page

Bounty koláček

Aktualizováno: 7. 4.

Dnešní recept je pro všechny milovníky kombinace kokosu a čokolády. Tento bounty koláček je naprosto lahodný, zdravý a vyvážený recept, který si můžete připravit nejen jako zdravou a vyváženou snídani ale i jako sladký (ale zdravý) dezert. Skvělý je například ke kávě - ale můžete si ho vychutnat i samotný.


V tomto jednoduchém bounty koláčku najdete dostatečné množství živin, díky kterým zůstanete sytí delší dobu a nebudete tak mít hned hlad! Díky tomu se tak jedná o skvělou volbu právě na snídani! Tento recept je také velmi jednoduchý, takže si ho můžete připravit v hektických dnech, ve kterých jednoduše není času nazbyt. Zároveň ho také zvládne opravdu každý, nic na tom není! Ať už si ji dopřejete kdykoliv během dne, můžete si být jisti, že vás tento bounty koláček příjemně překvapí a naprosto si ho zamilujete!


Kombinace kokosu a čokolády je jedním z těch klasických spojení, které prostě fungují. Kokos dodává receptu svou jemnou, exotickou chuť a krémovou texturu, která se skvěle doplňuje s bohatou a intenzivní chutí čokolády. Tyto dvě ingredience vytvářejí to perfektní spojení, které všichni známe. Kokosový krém na tomto dortu dodává lehkou a osvěžující chuť, zatímco čokoládová poleva přináší hloubku a intenzitu, která potěší všechny milovníky čokolády. Tato kombinace není jen o chuti, ale také o textuře a kontrastech, které dodávají receptu zajímavost a dotváří celkovou chuť. Ať už si dáte toto spojení v jakékoli podobě - i v jiné, než je tento recept, jedno je jisté: kokos a čokoláda společně tvoří neodolatelnou kombinaci, která nás vždycky potěší a nadchne.


Tento recept je sice jednoduchý ale i při něm je nutné dodržovat několik základů. Tím prvním je, že by ingredience měly být pokojové teploty tak, aby byl výsledek co nejlepší. Obzvlášť potom u těsta, kde je nutné vyšlehat bílky do sněhu. Je dobré těsto nepřešlehat a být opatrní. Vzhledem k tomu, že se krém a poleva přidává až po upečení těsta, je celkem jedno, zda budou ingredience v receptu pokojové teploty či nikoliv. Ale těsto byste měli nechat trochu vychladnout.

Jednoduchý bounty koláček ve zdravém provedení

Recept na bounty koláček:


Potřebujete (na 3 porce):

 • 45 g ovesné mouky

 • 45 g hladké špaldové mouky

 • 3 vejce

 • 40 g erythritolu

 • 10 ml řepkového či jiného nevýrazného oleje

 • 1/2 lžičky kypřícího prášku

 • 10 g kakaa

Na krém:
Na polevu:
 • 40 g kvalitní čokolády


Postup:

 1. Nejprve oddělte bílky od žloutků. V čisté (a suché) nádobě vyšlehejte bílky do sněhu. Poté do něj přidejte žloutky, olej a erythritol a opět šlehejte, dokud se vše krásně nespojí. Ale nepřehánějte to, abyste směs nepřešlehali.

 2. Smíchejte všechny sypké ingredience v jiné míse a postupně je přidejte do tekutých, míchejte, dokud nedostanete hladké těsto.

 3. Nalijte těsto do formy cca 20x15 cm a dejte péct na 170°C po dobu 25-30 minut.

 4. Nechte korpus vychladnout a mezitím si připravte krém. Stačí smíchat strouhaný kokos, tvaroh, řecký jogurt a vanilkový protein, dokud nedostanete krémovou konzistenci.

 5. Naneste připravený krém na vychladlý korpus a potom si připravte polevu. Na tu stačí rozpustit kvalitní čokoládu ve vodní lázni. Potom nalijte na koláček. Pokud chcete, můžete ještě posypat strouhaným kokosem.Pár poznámek na konec:

Na těsto v tomto koláčku je důležité připravit si dobrý sníh. Sníh se nejlépe dělá z bílků, které jsou pokojové teploty. Šlehač i mísa by měla být čistá a suchá. Sníh je dobré šlehat na pomalejší rychlosti na delší dobu. Kvalitní sníh poznáte tak, že když mísu otočíte vzhůru nohama, sníh drží a nepadá.


Čokoládu je nejlepší rozpouštět ve vodní lázni ale pokud nemáte čas a nebo se vám nechce, můžete ji rozehřát i v mikrovlnné troubě, ale je dobré průběžně kontrolovat a dávat jenom krátké intervaly, jinak by se mohla spálit. Ať už ji budete rozpouštět v čemkoli, je velmi důležité, aby se čokoláda nedostala do kontaktu s vodou - mohla by se totiž srazit a výsledek by vás nepotěšil. Nepoužívejte proto žádné mokré nádoby či náčiní, důkladně ho osušte.


Jak nahradit ingredience v tomto receptu?

Vanilkový protein

Místo vanilkového proteinu můžete použít o zhruba 15g kokosu více, 10g sypkého sladidla více a vanilkový extrakt. Ale možná budete muset přidat více kokosu, aby krém dobře držel.


Erythritol

Erythritol používat nemusíte, stačí i obyčejný či třtinový cukr a nebo jakékoli sypké sladidlo, které máte rádi a k dispozici.


Ovesná mouka

Místo ovesné mouky můžete samozřejmě použít i ovesné vločky, které stačí rozmixovat. Pokud použijete ovesné vločky, snažte se je rozmixovat na co nejjemnější strukturu.


Líbí se vám naše recepty? Budeme moc rády, když některý vyzkoušíte a dáte nám vědět, jak vám chutnal! Třeba rovnou do komentářů pod receptem, který vyzkoušíte! A pokud byste chtěli ještě více receptů, podívejte se i na náš e-shop, kde najdete e-kuchařky či sbírky receptů s jednoduchými a zdravými recepty, které si určitě zamilujete stejně jako my! E-shop naleznete zde!


Přejeme dobrou chuť!

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

1 188 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page