top of page

Jednoduché tvarohové noky

Aktualizováno: 10. 4.

Jednoduchý oběd hotový do pár minut. A postačí ti jenom pár základních ingrediencí, které doma určitě najdeš! Na tento recept ti stačí pouze 3 ingredience! Jednoduché tvarohové noky jsou nenáročným a rychlým receptem, který zvládne připravit naprosto každý. Nejlepší na něm je to, že je velmi rychlý a maximálně do 20 minut je vše hotovo a do 30 minut možná i snědeno!


Tyto tvarohové noky jsou plné bílkovin a zasytí doopravdy na dlouho. A protože stačí doopravdy jenom pár ingrediencí, které máte pravděpodobně doma, tak si je zkuste připravit už teď! Navíc je vhodný pro každého milovníka sladkých snídaní! Tento recept z tvarohu je jedním z nejlepších na tvarohové noky, který najdeš! Zkus a uvidíš!


Noky můžeš servírovat s čím chceš. Vhodné jsou různé ovocné omáčky, ale stačí jen samotné ovoce. Omáčku můžeš udělat i tím stylem, že rozvaříš mražené ovoce, případně do něj přidáš cukr nebo jiné sladidlo. Tam už záleží na druhu ovoce, některé je sladké dost a některé je spíše nakyslé, takže na to dávej pozor! Případně zkus připravit nějakou pudinkovou omáčku, přidat čokoládu, oříšky a další. Noky můžeš sníst i samotné, pokud chceš. Nebo třeba jen s cukrem obalené ve skořici – i to je skvělá kombinace!


Tvarohové noky můžeš jíst jako sladké jídlo, ale dokonce je můžeš připravit i naslano! Jednoduše připrav slanou omáčku, přidejte špenát, sýr nebo další. Úžasně by chutnaly pravděpodobně i se sýrovou omáčkou. Takto vznikne jednoduché slané jídlo, které tě zasytí a zároveň uspokojí tvé chutě! Ať už ve sladké nebo slané verzi!


Mimo ingrediencí použitých v tomto receptu potřebuješ k přípravě ještě vodu, hrnec, sůl a vařič! Do těsta na noky můžeš přidat i další koření, bylinky apod, podle chuti. Nejlepší je samozřejmě připravit noky přesně podle tohohle receptu a případně přidat koření či bylinky až poté nebo přímo do omáčky.


Celý recept je vhodný jak na oběd, tak samozřejmě třeba i na snídani nebo ke svačině. Případně i na večeři, konečná volba už je jen na tobě! Další volbou je zda si recept připravíš ve sladké nebo ve slané variantě! Oboje mají své výhody. Jedině, co ti můžeme zaručit je to, že tento recept potěší naprosto každého! Teď už k samotnému receptu!

Jednoduché tvarohové noky

Recept na jednoduché tvarohové noky:


Potřebujete (na 5 porcí):

  • 2x tvaroh v kostce (celkem 500g)

  • 2 vejce

  • ovesné vločky (asi tři lžíce)

Postup:

  1. Smíchejte tvaroh s vejci a postupně přidávejte ovesné vločky tak dlouho, dokud lze z hmoty tvarovat kuličky (nebo jakékoli tvary). Pro lepší tvar ovesné vločky rozmixuj, noky budou držet lepší tvar.

  2. Dejte je do hrnce s osolenou vroucí vodou a asi za 2 až 3 minuty by měly vyplavat nahoru.

  3. Vytáhněte a máte hotovo.


V tomto receptu najdeš jen minimum ingrediencí, proto nestojí za to, něco nahrazovat. Maximálně můžeš místo ovesných vloček dát mouku, která směs upevní. Pokud chceš nahrazovat jiné ingredience, raději rovnou zkus jiný recept!


Líbí se ti naše recepty? Podívejte se na náš e-shop, kde najdeš několik různých e-kuchařek plných zdravých a jednoduchých receptů. Najdeš tam i e-kuchařky s obědy do krabiček, které jsou vhodné naprosto pro každého, kdo si vaří nebo chce vařit doma, a krabičky potřebuje donést do práce, školy nebo si chce jen připravit jídlo dopředu! Pokud nepřipravuješ jídlo do krabiček, můžeš ho samozřejmě i připravit přímo do talíře!

Pro další zdravé recepty navíc se podívej na naše účty na sociálních sítích! Najdete nás na Instagramu, Tiktoku (jako @twin_recipe), na Facebooku jako Twin recipe (uzavřená skupiny či veřejná stránka) a nebo i na Pinterestu.

Přejeme vám dobrou chuť!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

Štítky:

426 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
コメントが読み込まれませんでした。
技術的な問題があったようです。お手数ですが、再度接続するか、ページを再読み込みしてださい。
bottom of page