top of page

Malinový chia pudding

Aktualizováno: 8. 2.

Hledáte jednoduchý recept na snídani, který si můžete připravit den předem a ráno už jen sníst? Máme pro vás skvělé řešení! Vyzkoušejte tento malinový chia pudding, který vás naprosto uchvátí! Je to velmi jednoduchý ale zároveň luxusní recept, ideální nejen jako zdravá snídaně ale i jako zdravý dezert či svačinka.


Zároveň se pomaličku blíží Valentýn, takže hledáte-li recepty vhodné právě na tento svátek, vyzkoušejte i tento malinový recept! Je to naprosto skvělá kombinace a uděláte něco i pro své zdraví!


A co je vlastně chia pudding? Chia pudding jsou v podstatě chia semínka, která jsou smíchána s tekutinou. Poté se vše nechá nějakou dobu odpočinout, čímž chia semínka absorbují tekutiny a vytvoří pudinkovou konzistenci.

Základem pro každý chia pudding jsou právě chia semínka a nějaká tekutina, často se jedná o mléko. Může se jednat i o alternativy mléka a nebo dokonce i o vodu, ale pak je dobré ji něčím ochutit. Poté se směs nechá nějakou dobu v lednici a je hotovo! Často se podává s různým ovocem, ořechy, medem, sirupem, čokoládou, kokosem a tak dále. Existuje několik různých příchutí a tato malinová verze je jednou z těch nejlepších!


Tak už na nic nečekejte a vyzkoušejte tento lahodný recept:

Malinový chia pudding

Recept na malinový chia pudding:


Potřebujete (2 porce):

 • 4 lžíce chia semínek

 • 250ml mléka

 • 140g řeckého jogurtu

 • 2 lžíce čekankového sirupu

 • 10g prášku z lyofilizovaných malin

 • Maliny

 • 140g řeckého jogurtu

 • 1 lžička čekankového sirupu

Na ozdobu: maliny, čokoláda


Postup:

 1. Smíchejte chia, mléko a řecký jogurt s čekankovým sirupem. Rozdělte na dvě části a do jedné přidejte asi 10g lyofilizovaných malin. Nechte ztuhnout v lednici, ideálně přes noc ale mělo by stačit i pár minut, jenom možná nepůjde tak dobře vrstvit do sklenice.

 2. Do sklenice dejte rozmačkané maliny, na to chia pudding s práškem z malin, na to opět rozmačkané maliny, na to chia pudding. Na to opět maliny.

 3. Řecký jogurt smíchejte s čekankovým sirupem. Poté dejte do sklenice.

 4. Dozdobte malinami a čokoládou či čímkoli jiným, co chcete. Takto připravený chia pudding si můžete dopřát klidně hned a nebo opět nechat v ledničce a dát si ho až potom, co budete chtít!

 5. Můžete ještě rozdělit řecký jogurt na dvě části a jednu z nich obarvit práškem z malin (+my je ještě daly do "špinavé" misky od červeného chia puddingu a rozmačkaných malin, takže jsme tam dostala trochu víc barvy a zároveň jsme nešpinily další nádobí, což je vždycky výhoda) Ale jde to i bez toho!Pár poznámek na konec:

Tento chia pudding můžete uzpůsobit své chuti, ale my doporučujeme tuto malinovou verzi, je naprosto luxusní.

Do pudinku nebo například do jogurtové vrstvy můžete přidat klidně i proteinový prášek pro zvýšení bílkovin. Nicméně to není třeba a je skvělý i bez toho.

Tento recept si lze dobře upravit dle vlastní chuti a preferencí, pokud máte chia semínka a mléko či nějakou tekutinu, vytvoříte pudding a pak už stačí přidat cokoli, co chcete.


Čím nahradit ingredience v tomto receptu?

Místo řeckého jogurtu můžete použít i skyr. Stejně tak místo mléka můžete použít i nějakou alternativu mléka, například kokosové, mandlové, ovesné či další.

Čekankový sirup můžete nahradit čímkoli sladkým, nejlépe však tekutým, tedy nějakým sirupem nebo medem. Ale nemáte-li můžete dát klidně i sypké sladidlo.

Prášek z lyofilizovaných malin používat nemusíte, stačilo by použít i rozmačkané či rozmixované maliny. Pokud budete použít čerstvé nebo mražené maliny (tedy jiné kromě sušených či lyofilizovaných), můžete použít i vyšší množství.

 

Líbí se vám tento recept? Dejte nám vědět do komentářů, co si o něm myslíte! A nezapomeňte nás sledovat i na našich sociálních sítích, kde nás najdete jako @twin_recipe (na Instagramu a Tiktoku) či jako Twin recipe (na Facebooku jako uzavřenou skupinu či veřejnou stránku). Také nás najdete i na Pinterestu. Doufáme, že najdete ještě více inspirace a recepty si zamilujete stejně jako my!

Přejeme dobrou chuť!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

619 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page