top of page

Mini medovníky

Aktualizováno: 16. 12. 2023

Tentokrát tu pro Vás máme recepty na mini medovníky, ale z tohoto receptu lze vytvořit i jeden velký medovník, je to čistě na Vás.


Recept je vytvořen tak, aby byl zdravější a z jednoduše dostupných surovin. Je také snadný a hlavně relativně rychlý.

Recept na mini medovníky:


Potřebujete: Na korpus (asi na 7 malých medovníků - záleží na velikosti): - 350g špaldové celozrnné mouky - 30g proteinu - 5g kypřícího prášku - 1 lžička skořice - 5 lžic medu - 2 vejce - 50 g másla - 120 ml mléka

Na krém - 500g měkkého tvarohu - 4 lžíce medu

A ještě si připravte asi hrst vlašských ořechů na obalení.

Postup: 1. Smíchejte všechny sypké suroviny a poté do nich postupně přidávejte zbylé suroviny a míchejte a těsto zpracujte. 2. Mělo by vám vzniknout nelepivé těsto (případně přidejte více mouky). 3. Rozválejte na šířku asi půl centimetru a vykrájejte menší kolečka. Takto opakujte dokud nepouzijete poslední kousek těsta. Pokud vám zůstane část, z které nejde udělat stejně velké kolo, udělejte menší a dejte péct - bude se hodit na posypání. 4. Kolečka dejte péct na 180°C asi na 20 minut. 5. Krém: Mezitím si připravte krém - smíchejte tvaroh s medem, přidejte trochu vody a důkladně promíchejte. 6. Odeberte asi pět koleček a rozmixujte je spolu s vlašskými ořechy. 7. Na vychladlá kolečka dejte krém a postupně je na sebe libovolně navrstvěte. Celý medovník potřete krémem a posypte směsí. Takto udělejte i další medovníky a máte hotovo.Líbí se Vám naše recepty? Podívejte se na náš e-shop, kde najdete několik různých e-kuchařek plných zdravých a jednoduchých receptů. Najdete tam i dvě sbírky receptů, které jsou zdarma ke stažení.

441 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page