top of page

Pečený květák s rýží a omáčkou

Aktualizováno: 6. 2.

Hledáte jednoduchý ale chutný a zdravý recept plný chuti z květáku? Vyzkoušejte tento jednoduchý pečený květák s rýží a omáčkou. Květák je obalený v jednoduchém těstíčku a doplněný báječnou omáčkou, která je ve sladkokyselém stylu. To vše je doplněné o rýži a podáváno se semínky a jarní cibulkou.


Tento recept je hotový do 30 minut, nejspíš ještě dříve. Proto je to ideální volba i pro každého, kdo nechce trávit hodiny v kuchyni a nebo jednoduše pro všechny, kteří nemají času nazbyt. Mimochodem, tento oběd si můžete bez problémů vzít i do krabičky.


Květák je prospěšná surovina, je to zelenina, která obsahuje malé množství kalorií ale zároveň vysoký obsah vlákniny, díky které vás zasytí na delší dobu. Také je bohatý na různé vitamíny a minerály, například na vitamín C nebo vitamín K, draslík, vápník, hořčík, kyselinu listovou. Dále obsahuje vyšší množství kyseliny jablečné a citronové, díky čemuž je lépe stravitelnější než jiné druhy košťálové zeleniny. Květák je tak jasnou volbou, kterou je dobré zařadit do jídelníčku! Vyzkoušejte například tento recept, věříme, že si ho zamilujete:

Jednoduchý recept na pečený květák s rýží a omáčkou

Recept na pečený květák s rýží a omáčkou:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

Štítky:

195 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page