top of page

Zdravé kokosové řezy

Aktualizováno: 8. 2.

Máte rádi kokos? Tak to pro vás máme perfektní recept! Tyto zdravé kokosové řezy vypadají naprosto báječně a k tomu i skvěle chutnají. Navíc jsou zdravé a plné živin. Dalším bonusem je to, že jsou velmi jednoduché a také rychle hotové.


Tyto dvoubarevné řezy si můžete připravit třeba jako zdravou snídani ale i jako zdravý sladký dezert na svačinku či ke kávičce. No a nebo si je můžete dopřát i kdykoli jindy. Osahují totiž vysoké množství bílkovin a jsou plnohodnotným jídlem. Zasytí vás na dlouhou dobu ale zároveň vás i potěší svojí chutí.


Pokud se řadíte mezi milovníky kokosu, vyzkoušejte! Nebudete litovat. Nejlepší na něm je, že si ho můžete dát klidně i jako zdravou snídani. Ať už si ho dopřejete kdykoli, určitě si tyto kokosové řezy zamilujete.


Kdybyste něčemu nerozuměli nebo se nechápali něco v postupu, nebojte se zeptat třeba v komentářích! A teď už na nic nečekejte a vyzkoušejte tento skvělý a jednoduchý kokosový recept!

Zdravé kokosové řezy

Recept na zdravé kokosové řezy


Potřebujete (na 3 porce):

 • 1 vejce

 • 20ml oleje s nevýraznou chutí (řepkový, rýžový...)

 • 20g hladké mouky

 • 20g celozrnné špaldové mouky

 • 1 lžička kypřícího prášku

 • 20g třtinového cukru

 • 10g kakaa

Vanilkový krém:

 • 280g řeckého jogurtu

 • 20g vanilkového proteinu

 • ztužovač

Kokosový krém:

 • 250g měkkého tvarohu

 • 20g strouhaného kokosu

 • 15g medu


Postup:

 1. Oddělte bílek od žloutku. Poté vyšlehejte bílek do sněhu. Zvlášť vyšlehejte třtinový cukr se žloutkem. Poté zamíchejte nebo zašlehejte olej (na nízké rychlosti). V jiné míse smíchejte oba druhy mouky, kypřící prášek a kakao. K mouce přidejte vyšlehané žloutky a promíchejte. Nakonec zamíchejte opatrně vyšlehaný sníh.

 2. Mělo by vám vzniknout hustší těsto, které ale lze nalévat. Nalijte ho do plechu (20x20cm). Pečte na 180°C asi 40 minut.

 3. Mezitím si můžete připravit krémy.

 4. Na vanilkový krém vyšlehejte jogurt se ztužovačem. Potom přimíchejte protein. Na kokosový stačí, abyste vše smíchali dohromady.

 5. Po vychladnutí korpusu ho překrojte na dvě části.

 6. Na první dejte vanilkový krém a na to kokosový. Na to dejte druhou část těsta, zlehka přitlačte. Opět naneste vanilkový krém a pak kokosový.

 7. Nakonec můžete posypat zbytky těsta (na jednom místě se nafouklo, tak jsem ho seřízla ale můžete posypat například i strouhanou čokoládou či dalším dle chuti).Pár poznámek na konec:

Při šlehání bílků je důležité mít čistý a suchý šlehač. Stejně tak je důležité, aby vám v bílku neskončil žádný kousek žloutku či skořápky. Sníh se také šlehá lépe, když má vejce pokojovou teplotu. V tomto receptu by měly být všechny ingredience pokojové teploty, respektive všechny ingredience použité v těstu. U krémů už na tom nezáleží.


Doba pečení se možná bude lišit, je dobré po zhruba půl hodině zkontrolovat těsto. Nejspíš se nafoukne. Pokud ano – můžete potom odkrojit a nadrobit na kousky, které lze potom použít jako dekoraci na kokosové řezy.


Tyto řezy je dobré nechat odležet v lednici alespoň na pár hodin, chutnají potom ještě lépe. Jsou krásně měkké a více vláčné, takže máte-li čas, doporučujeme nechat chvíli odležet.

 

Čím nahradit některé ingredience v tomto receptu?

V těstu raději žádné ingredience nenahrazuje, nemuselo by se totiž povést. Můžete maximálně vyzkoušet změnit nějaký druh mouky. Místo celozrnné špaldové můžete zkusit dát hladkou mouku, nicméně potom bude potřeba mnohem větší množství. Stejně tak místo klasické hladké můžete použít celozrnnou špaldovou mouku, nicméně potom použijte méně a výsledek možná nebude až tak nadýchaný a měkký, proto mouky vyměňte jenom tehdy, nemáte-li jinu možnost. Ale stejně to nedoporučujeme.


Řecký jogurt

Místo řeckého jogurtu můžete použít i skyr. Dále můžete použít klasický jogurt, který je ale obvykle tekutější, proto je potom nutné přidat i něco sypkého na zahuštění, v klasickém jogurtu také není vysoké množství bílkovin. Místo jogurtu můžete také použít tvaroh. V tomto případě je nejlepší přidat měkký tvaroh, na který nepotřebujete použít ani ztužovač.


Vanilkový protein

Místo vanilkového proteinu můžete zkusit použít vanilkový pudink (prášek) + něco na oslazení (ideálně nějaké sypké sladidlo). Nicméně potom budete mít v receptu méně bílkovin.


Měkký tvaroh

Místo měkkého tvarohu můžete zkusit použít i tvaroh v kelímku nebo ve vaničce. Dále můžete zkusit použít řecký jogurt či skyr. Nicméně ve všech těchto případech je potom nejspíš nutné použít i něco sypkého, jinak nebude krém držet pohromadě a rozpadne se.


Med

Na oslazení můžete klidně použít i něco jiného než med. Například čekankový sirup, agávový sirup a tak dále. Nebo můžete použít i sypké sladidlo, nemělo by to ničemu vadit. To, čím si krém osladíte, je celkem jedno. Proto použijte především to, co vám chutná a co zrovna máte po ruce.


Závěrem vám chceme popřát dobrou chuť a doufáme, že si na kokosovém řezu pochutnáte. Pokud je vyzkoušíte, můžete nám dát vědět do komentářů, jak vám chutnal! Najdete nás i na sociálních sítích jako @twin_recipe (Instagram, Tiktok) anebo jako Twin recipe (na Facebooku jako uzavřená skupina či veřejná stránka). Dále nás najdete i na Pinterestu. Takže nás tam klidně sledujte pro více dalších zdravých a jednoduchých receptů!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

629 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page