top of page

Malinové tiramisu

Máte rádi tiramisu? Vyzkoušejte tuto malinovou verzi! Je ve zdravějším provedení, takže obsahuje méně tuku a cukru než to klasické. Zároveň ale chutná naprosto báječně, takže si ho zamilujete stejně jako my. A protože se blíží Valentýn, můžete toto malinové tiramisu vyzkoušet právě na tento svátek! Hodí se naprosto perfektně.


Tento recept je vhodný nejen jako lehký a svěží dezertík ale i jako zdravá snídaně. Díky tvarohu totiž obsahuje dostatek bílkovin a zasytí vás tak na mnohem delší dobu. A především chutná naprosto skvěle, tak si ho dopřejte! Mimochodem...skvěle se hodí například ke kávě!


Kombinace kávy, kakaa, malin, tvarohu a piškotů je naprosto skvělá. Mimochodem, kávové dezerty patří mezi naše oblíbené a tento je bezesporu jedním z nich. Na našem webu najdete i další recepty na tiramisu. Například zkuste toto ovesné tiramisu bez piškotů, dále můžete zkusit i jednoduchý recept na tiramisu ve skleničce, které je hotové do pár minut a velmi zjednodušené. Dalším skvělým receptem je i tento tiramisu dortík, který je také v odlehčené verzi. A nejlepší nakonec! Zkuste toto čokoládové tiramisu s malinami, které najdete v sekci s premium recepty.


Ať už zkusíte jakýkoli z našich receptů na tiramisu, určitě si ho zamilujete! Každý recept se trochu liší, takže je můžete vyzkoušet klidně všechny! A začněte třeba tímto malinovým tiramisu:

Zdravé malinové tiramisu vhodně třeba na Valentýn

Recept na malinové tiramisu:


Potřebujete:

 • Dětské piškoty či ty cukrářské (ale ty jsou poměrně sladké)

 • Čerstvé maliny

 • Tvaroh v kelímku (500g)

 • Kakao (na posypání) - stačí asi jenom lžička či dvě

 • Espresso

 • Volitelně: vanilkový protein, mandlový sirup


Postup:

 1. Smíchejte espresso s mandlovým sirupem.

 2. Namočte v něm piškoty a ty poté pokládejte na dno formy.

 3. Rozkrojte maliny na půl a dejte na piškoty ve formě.

 4. Na to dejte tvaroh smíchaný s vanilkovým proteinem. Na to opět piškoty v kávě, maliny a opět tvaroh.

 5. Posypte kakaem a dejte do lednice alespoň na hodinku, ideálně přes noc.

 6. Nakonec můžete nakrájet na kousky a poté dozdobit malinami, mátou či dalšími.Pár poznámek na konec:

Toto tiramisu si můžete udělat třeba i do kulaté formy. Nebo dokonce jen tak do skleničky či misky. Je to jenom na vás. Bude chutnat skvěle v jakékoli podobě.


Tiramisu dejte ideálně na několik hodin odležet do lednice, aby se stihly krásně propojit všechny chutě. Tento krok sice můžete přeskočit nebo dobu odležení zkrátit ale nejlépe chutná odleželé, takže raději připravujte dopředu.


Čím nahradit ingredience v receptu?

Dětské piškoty

Místo dětských piškotů můžete použít cukrářské. Ty jsou ale celkem sladké. Můžete také použít nějaké sušenky, například bez cukru. Zkoušely jsme totiž tiramisu verze právě se sušenkami a chutnaly také skvěle!


Čerstvé maliny

Místo čerstvých malin můžete použít i sušené. Případně můžete použít i jiné ovoce, které máte rádi, nejlépe budou fungovat nejspíš jahody. Ale my doporučujeme verzi s malinami.


Tvaroh v kelímku

My použily polotučný tvaroh v kelímku, ale můžete použít i jiné druhy a stejně tak i typy. Například tvaroh ve vaničce. Můžete zkusit použít i měkký tvaroh. V tom případě ale budete muset tvaroh trochu naředit mlékem nebo vodou, aby mělo lepší konzistence. Ale opatrně, abyste to nepřehnali.


Kakao

Pokud nechcete použít kakao na posypání, v tomto případě můžete použít i prášek z lyofilizovaných malin, který ještě podtrhne malinovou chuť. Ale myslíme, že by poté trochu chyběla kakaová chuť, která nám přijde důležitá. Můžete to tak zkusit zkombinovat a použít část kakao a část prášku z malin.


Vanilkový protein a mandlový sirup

Protein a sirup můžete jednoduše vynechat. I když my musíme říct, že obě tyto ingredience se do receptu neuvěřitelně hodí a krásně podtrhují chuť. Místo vanilkového proteinu můžete přidat i jiné příchutě, chcete-li. Ale vždy vybírejte kvalitní protein a také takový, který vám chutná i samotný, a který je dobře rozpustný, aby vám nevznikaly žádné hrudky a podobně.

Co se týče mandlového sirupu, my použily mandlový sirup do kávy, ale můžete přidat i mandlový extrakt či jiné.

 

Líbí se vám tento recept? Dejte nám vědět do komentářů, jak vám chutnal! Nezapomeňte, že nás také můžete sledovat i na sociálních sítích, kam přidáváme další zdravé a jednoduché recepty, inspiraci nebo i užitečné informace. Na Instagramu a Tiktoku nás najdete jako @twin_recipe. Nebo nás najdete i na Facebooku jako Twin recipe (uzavřená skupina či veřejná stránka) a závěrem nás můžete najít i na Pinterestu!

 

Přejeme vám dobrou chuť!

404 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page