top of page

Odlehčený tiramisu dort

Aktualizováno: 12. 4.

Zkuste tento jednoduchý dortík, který je příjemně svěží a zároveň sladký. Hodí se perfektně na oslavy, ale třeba i na snídani nebo jen tak ke kávě!


Jestli tu máme nějaké milovníky nepečených dortíků, kávy nebo tiramisu, zkuste tuto verzi. Neobsahuje mascarpone, ale za to v ní najdete velké množství bílkovin a mnohem méně tuku. Perfektně se hodí i jako odlehčená snídaně.

 

Tiramisu se nejčastěji podává jako dezert, ale u této verze se nemusíte obávat a klidně si ho dejte i ke snídani. Tato verze obsahuje více bílkovin, tím pádem vás zasytí na delší dobu a zároveň vám dodá tolik potřebné bílkoviny! Nebojte se do tvarohové náplně přidat i trochu proteinu, pokud by vám nestačil!

Líbí se vám naše recepty? Můžete se podívat i na naše e-kuchařky, ve kterých najdete velké množství zdravých a jednoduchých receptů:

Možná si říkáte, že je zvláštní snídat „dort“, ale samozřejmě nejde o klasický dortík, je nepečený a jak jsme již psaly, obsahuje velké množství bílkovin. Odlehčený tiramisu dort obsahuje sice i cukry, ale i ty jsou pro naše zdraví důležité – hlavně podporují činnost našeho mozku a jsou zdrojem rychlé energie, kterou často potřebujeme. Z tohoto jídla budete mít také radost, což samo o sobě také přispívá zdraví. Věděli jste, že volný překlad „tiramisu“ z italštiny, znamená „rozvesel mě“. I z toho důvodu by vám konzumace tiramisu dortíku měla dělat radost. K tiramisu si můžete dát i trochu ovoce, které obsahuje vitamíny a minerály, i to je pro nás důležité. 

odlehčený tiramisu dort

Recept na odlehčený tiramisu dort


Potřebujete (3 porce):

 

Na náplň:

 

Na dozdobení:

 

Postup:

  1. Uvařte kávu. Smíchejte ji se lžící mandlového likéru. Počkejte, než trochu zchladne.

  2. Piškoty namočte v kávě a vyskládejte na dno formy.

  3. Pudink rozšlehejte asi se 400ml mléka a zašlehejte do tvarohu. Přidejte cukr. Polovinu náplně (pudink s tvarohem) dejte na piškoty.

  4. Opět dejte piškotovou vrstvu, nezapomeňte piškoty namočit v kávě.

  5. A poté dejte zbytek krému. Pak dejte opět piškoty.

  6. Posypte je kakaem a dejte na chvíli ztuhnout do ledničky. Nejlépe přes noc.

 

Zároveň se dortík přes noc odleží, takže bude chutnat mnohem lépe. Piškoty krásně změknou a nasáknou kávovou příchuť.

 

Pár poznámek k receptu:

Tiramisu se dá případně vždy trochu pozměnit, do krému můžete přimíchat i další ingredience, pokud budete mít jistotu, že nezabrání tuhnutí dortíku. Vlastně i u pudinku můžete zvolit jinou příchuť dle libosti.

Pokud chcete, můžete také udělat víc vrstev v tiramisu, a budete ho tak mít vyšší. Nebo právě méně. Použitá forma měla asi 16-17cm, můžete klidně zvolit menší nebo větší, ale ne o moc. Také je možné použít hranatou formu, nemusí být kulatá.

 

Náhrada surovin v tomto receptu:

Piškoty

Místo klasických piškotů můžete použít cukrářské. Případně můžete použít i sušenky, vhodnější jsou tenčí sušenky. Pokud chcete dávat piškoty, ale ne ty klasické, můžete zkusit bezlepkové, případně kakaové. Taky si je můžete zkusit sami připravit doma.

 

Espresso

Pokud nechcete dávat kávu, můžete použít mléko a piškoty tak namočit v něm. Klidně použijte i klasickou kávu, stejně jsou většinou potřeba dvě espressa.

 

Pudink za studena

Místo tohoto pudinku můžete použít klasický pudink. Ten nejdřív uvařte podle návodu, ale mléka dejte méně, cca 200ml. Já osobně ho nesladím, piškoty mi přijdou sladké dost. A pokud použijete pudink za studena, je sladší víc. Můžete zkusit použít i různé jiné pudinky, třeba rýžový. Konečná volba už je na vás.

 

Pokud se vám recept líbí, budeme rádi za komentář nebo lajk. Pokud ho zkusíte, pošlete nám fotku a případně napište recenzi! Budeme moc rády.


Nedávno jsme na náš web přidaly i možnost zaslání vlastního receptu. Stačí kliknout na tlačítko „pošli recept“ na hlavní stránce a poté vyplnit recept, přidat fotku a poslat. Recept pak zveřejníme buď s vaším jménem nebo bez, to už je na vás! Rády přiložíme i odkaz na vaší sociální síť, pokud budete chtít. Za vaše zdravé recepty budeme moc rády! Chtěly bychom totiž rozšířit recepty, které na web přidáváme, abychom se všichni navzájem inspirovali. Zdravých receptů totiž není nikdy dost a každý z nás určitě často hledá inspiraci na nové!


Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

Štítky:

1 191 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page