top of page

Nejlepší ovesná kaše

Kupuješ si instantní směsi na ovesné kaše? A věděl/a jsi, že si ji můžeš připravit doma a že to zabere jenom pár minut? Navíc chutná mnohem lépe, konzistence je lepší a zasytí tě mnohem více, než nějaké směsi z obchodu. Ovesná kaše je zdravá snídaně, která je navíc jednoduchá. Tento recept si zamiluješ!


Tato nejlepší ovesná kaše je skvělou snídaní, kterou si můžeš jednoduše přizpůsobit podle svých vlastních chutí! Navíc pro tebe máme jeden tip, díky kterému bude chuť ovesné kaše naprosto dokonalá a mnohem výraznější. Více se dozvíš v receptu!


Zkoušel/a jsi už někdy ovesnou kaši doma? Protože na tom nic není! A je mnohem lepší (a levnější) než kdejaká kupovaná. Navíc pokud si ji připravíš doma, tak prostě víš, co je ve složení a nemusíš se obávat, že jsou tam zbytečné suroviny navíc. Ale pokud chceš nějakou instantní kaši, doporučujeme vybírat kvalitní kaše s dobrým složením! My můžeme doporučit tyto proteinové kaše s chia, které narozdíl od klasických ovesných kaší obsahují vysoké množství bílkovin a chia semínka, která jsou zdraví prospěšná! Tato kaše tě tak zasytí na delší dobu než klasické!


Ale pokud máš ráno pár minut času, určitě si ovesnou kaši připrav doma! Nebo to minimálně vyzkoušej, věříme, že si ji potom budeš připravovat pravidelně. Tento recept na ovesnou kaši chutná naprosto skvěle, nejlépe ze všech, které jsme kdy vyzkoušely! Takže pokud hledáš ten dokonalý recept na ovesnou kaši, tak tady je! Vyzkoušej ji:

Nejlepší ovesná kaše

Nejlepší ovesná kaše:


Potřebuješ (na 2 porce):


Postup:

  1. Opraž ovesné vločky na pánvi (cca 4 minuty, nezapomeň čas od času míchat).

  2. Pak přidej vodu a mléko. Přidej javorový sirup, sůl a skořici. Nech vařit cca 3 minuty na mírném ohni. Odstav z plotny. Potom nech zakryté pod pokličkou asi 7 minut.

  3. Můžeš přidat nakrájené jablko (ale nemusíš). A nechat chvíli odpočinout.

  4. Podávej s ovocem, arašídovým máslem a dalším podle toho, na co máš chuť.


Pár poznámek na konec:

Množství mléka a vody lze libovolně měnit podle toho, jak ti to vyhovuje. Pokud chceš minimum kalorií, můžeš si kaši připravit pouze z vody. Ale nám to přijde o něco lepší, když přidáš trochu mléka. Pokud chceš ještě plnější chuť, můžeš klidně nahradit všechnu vodu mlékem. My použily polotučné mléko ale můžeš použít jakékoli chceš, jen je možné, že bude kaše chutnat trošičku jinak.


Pokud nemáš čas, můžeš opražení ovesných vloček vynechat. Nicméně s opražením vloček chutná celá kaše mnohem lépe - právě to je naším tipem na to, jak ovesnou kaši ještě vylepšit a připravit si tak tu nejlepší ovesnou kaši, kterou jste kdy jedli!


Co se týče javorového sirupu, můžeš klidně přidat jiné sladidlo - ať už tekuté tak i sypké, to už je na tobě. Můžeš přidat jenom špetku ale nevynechávej - protože to pomůže zvýraznit chuť, stejně jako špetka soli a skořice.


Ovesnou kaši si můžeš dozdobit čímkoli chceš! Můžeš přidat libovolné ovoce, oříšky, čokoládu, kokos a další podle toho, co ti chutná. My do ovesné kaše přidaly jablko nakrájené na malé kousky ale tento krok můžeš klidně přeskočit.


Líbí se ti naše recepty? Dej nám vědět do komentářů, jak se ti tento recept povedl! Sleduj nás i na sociálních sítích. Na Facebooku nás najdeš jako Twin recipe (uzavřená skupina či veřejná stránka) nebo na Instagramu (@twin_recipe) či na Tiktoku. Dále nás můžeš sledovat i na Pinterestu!


Přejeme dobrou chuť!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

295 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page