top of page

Vánoční trdelník

Aktualizováno: 27. 12. 2023

Podle mě k Vánocům trdelník prostě patří. Protože mám ráda přípravu a pečení doma, rozhodla jsem se vyzkoušet i trdelník. Chtěla jsem, aby chutnal tak, jak trdelník má, ale aby v něm byly suroviny, které mám já osobně ráda. Z toho důvodu jsem si našla několik receptů, které jsem spojila a upravila tak, aby mi vyhovovali. A tak vznikl recept na tento vánoční trdelník!


Samotná příprava zabrala mnohem méně času, než jsem očekávala. Jediný problém byl, že jsem při tvarování a pečení používala váleček a mám pouze jeden, proto to trvalo déle. Pokud máte nějaké tipy na tvarování domácích trdelníků, určitě nám dejte vědět do komentáře.

Vánoční domácí trdelník

Recept na zdravý vánoční trdelník:

Potřebujete:

 • 180ml mléka

 • 30g droždí

 • 300g celozrnné špaldové mouky

 • 2 vejce

 • 50g másla

 • 2-4 lžíce třtinového cukru


Na obalení:

 • skořice a třtinový cukr

 • 20g másla


Postup:

 1. Droždí smíchejte s mlékem a přidejte lžičku cukru. Nechte nakynout asi 10 minut.

 2. Smíchejte mouku, rozpuštěné máslo, vejce a cukr.

 3. Nakonec přidejte do mouky mléko s droždím a zpracujte.

 4. Nechte kynout asi 30minut až hodinu (záleží na teple v místnosti)

 5. Po hodině těsto rozválejte na cca 1cm šířku (klidně i méně). A rozkrájejte na pruhy (1-2cm, záleží, jak chcete, aby vypadal).

 6. Proužky namotejte na váleček obalený alobalem a konce trochu zmáčkněte, aby se těsto neodlepilo. Samozřejmě můžete použít i kovové trubičky, které se používají při dělání trubiček.

 7. Potřete rozpuštěným máslem, nechte asi 10 minut kynout a pečte na 180°C asi na 15minut.

 8. Vyndejte z trouby a nechte asi 5 minut vychladnout. Poté potřete máslem a obalte ve směsi ze skořice a cukru.

 9. Ozdobte a naplňte dle libosti. Já ho naplnila tvarohem, banánem a ozdobila šlehačkou posypanou kousky banánů, oříšků a polila čokoládou. Trdelník můžete zevnitř natřít ještě třeba čokoládou nebo arašídovým máslem. Nebo ho prostě naplňte zmrzlinou.


Líbí se Vám naše recepty? Podívejte se na náš e-shop, kde najdete několik různých e-kuchařek plných zdravých a jednoduchých receptů. Najdete tam i dvě sbírky receptů, které jsou zdarma ke stažení.803 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

留言

評等為 0(最高為 5 顆星)。
暫無評等

新增評等
bottom of page