top of page

Ovesná kaše alá krtkův dort

Jednoduchý recept na zdravou snídani, který zvládne připravit naprosto každý! Ovesná kaše alá krtkův dort je ideální snídani nebo svačinkou, která se hodí, jak při hubnutí, tak i při udržování. To hlavně díky vysokému obsahu bílkovin a zdravým ingrediencím.


Ovesná kaše alá krtkův dort spojuje oblíbený dezert a jednoduchou snídani, která obsahuje vše důležité, co by snídaně obsahovat měla. Recept na krtkův dort asi znáš, ale tento je přeci jen trochu jiný! Je přizpůsobený tak, aby byl hotový velmi rychle (asi do 5 minuty) a tak, aby stále chutnal tak, jak má krtkův dort chutnat! Zároveň obsahuje komplexní sacharidy a velké množství bílkovin a to z něj dělá perfektní snídani!


Jaké sklenice jsou vhodné na tyto recepty?

Můžeš použít libovolné sklenice, jediný požadavek je to, aby byly čisté. My používáme sklenice od arašídového másla (konkrétně tohohle), ale můžeš použít jaké chceš. Samozřejmě můžeš použít i jinou nádobu, než jen sklenici. Ovesnou kaši přes noc si můžeš připravit i do mističek! Protože se recept nepeče, ani nijak jinak tepelně neupravuje, můžeš použít libovolnou nádobu.


Jestli máš chuť na krtkův dort v jiné formě nebo si ho chceš připravit pomocí jiného receptu, tak tu pro tebe máme pár doporučení:


Zaručujeme, že všechny z těchto receptů chutnají božsky! Některé z nich jsou náročnější na přípravu než jiné, ale všechny určitě stojí za to! Tento recept na ovesnou kaši na styl krtkova dortu přes noc je jeden z těch jednodušších receptů - takže pokud zrovna hledáš něco nenáročného, zkus tento recept!

Ovesná kaše alá krtkův dort

Recept na ovesnou kaši přes noc alá krtkův dort:


Potřebujete (na 2 porce):

Mug cake


Tvarohová vrstva:


Na dokončení:

  • 1ks banán větší


Postup:

  1. Nejdříve smíchej tvaroh, chia semínka, ovesné vločky, čokoládu a sladidlo, případně proteinový prášek. Do tohohle receptu se hodí skvěle právě vanilkový nebo banánový protein.

  2. Na mug cake vše smíchej a dej do mikrovlnky na 2 minuty/HF.

  3. Jakmile mug cake trochu zchladne, rozdrob ho na dno sklenice. Poté dej polovinu banánu. Pak tvarohovou vrstvu a poté zase rozdrobený mug cake. Nezapomeň, že je vše na 2 porce.


Pár poznámek k receptu ovesná kaše alá krtkův dort:

Mug cake můžeš připravit ve stejnou dobu jako tvarohovou vrstvu, ale klidně ho můžeš připravit až ráno a seskládat celý krtkův dort do skleničky až další den.


Pokud chceš, můžeš odstranit ovesné vločky z tvarohové vrstvy (jednoduše je tam nepřidávat) a získáš tak nový recept. Sice nepůjde o ovesné vločky přes noc, ale i tak bude tento krtkův dort do skleničky chutnat prostě božsky! Jde o další jednoduchou variantu, jak trochu pozměnit recept.


Banán můžeš v receptu nahradit jahodami nebo třeba jiným druhem ovocem. Pokud nemáš čerstvé, můžeš dát mražené nebo sušené ovoce. S banánem bude výsledek ale pravděpodobně nejlepší!


Líbí se ti naše recepty? Dej nám vědět do komentářů, jak se ti tento recept povedl! Neboj se nám do komentářů nahrát i fotografii hotového receptu! Sleduj nás i na sociálních sítích. Na Facebooku nás najdeš jako Twin recipe (uzavřená skupina či veřejná stránka) nebo na Instagramu (@twin_recipe) či na Tiktoku. Dále nás můžeš sledovat i na Pinterestu!


Přejeme dobrou chuť!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

1 041 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page