top of page

Nejlepší cibulové kroužky bez smažení

Aktualizováno: před 6 dny

Miluješ cibulové kroužky? Jestli ano, máme tu pro tebe tento jednoduchý recept, který zvládne naprosto každý! Nejlepší cibulové kroužky bez smažení jsou perfektním receptem i pro začátečníky nebo pro ty z vás, kteří je nikdy nepřipravovali!


Když jsme dělaly cibulové kroužky poprvé, trochu jsme si známý recept upravily. Zároveň nás napadlo je připravit v horkovzdušné fritéze - díky tomu obsahují minimum tuku a můžeš si je dopřávat pravidelně!

Receptů na cibulové kroužky je určitě spoustu, ale my zaručujeme, že tenhle je jednoduše ten nejlepší! Je rychlý, jednoduchý a dokonce obsahuje i víc bílkovin, než je u cibulových kroužků obvyklé.


Recept vznikl v horkovzdušné fritéze od cosori.cz, v které můžeš připravovat jídlo i bez předehřátí. Momentálně můžeš na e-shopu sehnat horkovzdušné fritézy a další se slevovým kódem „Marci15“, díky kterému získáš slevu 15%.


Příprava v horkovzdušné fritéze je možná i s minimem tuku či zcela bez něj. Právě proto je fritéza vhodná pro každého, kdo chce vařit či péct zdravěji. Oproti přípravě v klasické v troubě je příprava v horkovzdušné fritéze rychlejší, a tak ti dokonce ušetří i pár minut času. My konkrétně používáme tuhle fritézu. Ve fritéze můžeš připravit různé druhy pokrmů, většina z nich trvá v horkovzdušné fritéze mnohem menší dobu než v klasické troubě, což je další z důvodů, proč si fritézu pořídit. Také má menší spotřebu než klasická trouba.


V tomto článku najdeš recept na nejlepší cibulové kroužky bez smažení, které chutnají prostě božsky! Jsou křupavé a jednoduché na přípravu. Podávat je můžeš kdykoli chceš! Vhodné jsou k masu, do burgerů a nebo jsou ideální i jako zdravá pochoutka k televizi. Mimochodem, tento recept si oblíbíš, i pokud cibuli moc nemusíš! To víme z vlastní zkušenosti!


Pokud chceš připravit další dobroty vhodné jako pochoutky k televizi nebo jako rychlý snack, zkus jeden z těchto receptů:


Všechny tyto recepty jsou jednoduché, rychlé a chutnají prostě skvěle! Pokud pořádáš oslavu, připrav klidně všechny naráz. Díky tomu tak získáš několik různých pochoutek bez velké námahy!

Nejlepší cibulové kroužky bez smažení

Recept na nejlepší cibulové kroužky bez smažení:


Potřebuješ (na 2 porce):


Postup:

  1. Nejdřív cibuli oloupej, umyj a poté nakrájej na kroužky.

  2. Do jednotlivých misek nasyp: první: vejce + podmáslí druhá: mouka hladká se solí třetí: kukuřičná strouhanka + lahůdkové droždí

  3. akmile máš takhle nachystané misky, cibulové kroužky obal nejdříve v první míse, ve vejci. Následně obal v mouce, pak opět ve vejci a nakonec ve třetí míse s kukuřičnou strouhankou.

  1. Takto připravené kroužky dej do horkovzdušné fritézy, pošplíchej olejem a zapni na 180° na 10-15 min. Cibulové kroužky dej do jedné vrstvy, jinak se nepropečou tak dobře.

Pár poznámek k tomuhle receptu:

V tomhle receptu můžeš nahradit podmáslí mlékem, pak dej ale asi jen jednu lžíci mléka. Nemusíš používat kukuřičnou strouhanku, zkus třeba panko strouhanku nebo klasickou. Lahůdkové droždí můžeš vynechat, ale dodává receptu lepší chuť a také zvyšuje množství bílkovin.

Cibulové kroužky můžeš zkusit připravit i v horkovzdušné troubě, ale podle nás chutnají mnohem lépe právě z horkovzdušné fritézy.


Líbí se ti naše recepty? Dej nám vědět do komentářů, jak se ti tyto frgále povedly! Sleduj nás i na sociálních sítích. Na Facebooku nás najdeš jako Twin recipe (uzavřená skupina či veřejná stránka) nebo na Instagramu (@twin_recipe) či na Tiktoku. Dále nás můžeš sledovat i na Pinterestu!


Přejeme dobrou chuť!


Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

Štítky:

141 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page