top of page

Bezlepkové sladké cottage knedlíčky

Aktualizováno: 4. 5.

Zkuste cottage nasladko! V tomto receptu chutná úplně každému. Tyto knedlíčky jsou měkké, jemné a obsahují vysoké množství bílkovin, takže tě zasytí na dlouhou dobu. Chutnají naprosto skvěle a jsou velmi jednoduché, proto jsou skvělou snídaní - jejich příprava nezabere příliš času!


Tyto bezlepkové sladké cottage knedlíčky jsou skvělým receptem, který je vhodný jak na zdravou snídani, tak třeba i na sladký oběd. Nejlépe chutnají s ovocem ale můžeš je podávat s čímkoli. Cottage recepty patří mezi naše oblíbené. Už jen proto můžeš na našem webu najít několik různých receptů s cottage sýrem! Tady pro tebe máme ty nejoblíbenější, tak se na ně podívat a vyzkoušej je:


Cottage sýr je skvělou surovinou (ale zároveň je skvělý i sám o sobě), kterou lze použít jak do slaných, tak i do sladkých receptů. Můžeš ho použít do receptů, které pečeš ale i do těch nepečených! Lze ho prostě použít do úplně všeho!


Pokud už jsi zkoušel/a tvarohové knedlíčky, tak musíš vyzkoušet i tyto cottage knedlíčky! Mimochodem, recept na tvarohové už na našem webu také najdeš - a to zde! Připrav si s námi tuto jednoduchou a zdravou snídani a nastartuj svůj den správně!

Bezlepkové sladké cottage knedlíčky

Recept na bezlepkové sladké cottage knedlíčky:


Potřebuješ (2 porce):


Postup:

  1. Vejce spolu s cukrem vyšlehej do pěny a postupně k nim přidej další ingredience, vše vyšlehej/promíchej.

  2. Dej do lednice odležet alespoň na 30 minut (klidně déle). Ale pokud nemáš čas, můžeš tento krok vynechat - i když to potom jde trochu hůře.

  3. Potom vyndej z lednice a vytvaruj knedlíčky z hotového těsta. Pokud se těsto příliš lepí, tak si můžeš namočit ruce do vody. To by mělo pomoci.

  4. Knedlíčky dej do vroucí osolené vody. Když knedlíčky vyplavou, tak jsou hotové.

  5. Podávej s ovocem, tvarohem, jogurtem či čímkoli jiným, na co máš chuť.

Pár poznámek na konec:

Na tento recept jsme použily klasický cottage sýr ale záleží i na značce. Takže pokud máš cottage sýr, který obsahuje vyšší množství vody, raději ji odlij nebo vylij (opatrně), jinak bude potřeba mnohem větší množství ovesných vloček. Můžeš klidně použít i light cottage sýr (tedy ten s nižším obsahem tuku) ale ten samozřejmě chutná trochu jinak a opět je možné, že budeš muset přizpůsobit množství ostatních ingrediencí.


Pokud nemáš ovesné vločky nebo je nechceš použít, můžeš samozřejmě použít i dětskou krupičku nebo mouku. Celozrnnou špaldovou hladkou (i když s tímto druhem budou možná trochu tužší), špaldoovu hladkou či klasickou hladkou mouku. Můžeš zkusit i jiné druhy ale je možné, že cottage knedlíčky nebudou držet svůj tvar.


Vanilkový protein používat nemusíš ale dodá knedlíčkům krásnou vanilkovou chuť a navíc tomuto receptu dodávají vyšší množství bílkovin. Pokud protein nepoužiješ, budeš muset použít větší množství ovesných vloček nebo čehokoli sypkého, co místo nich používáš. A také budeš muset přidat něco na oslazení, například třtinový cukr či jiné sladidlo dle vlastních preferencí.


Líbí se ti naše recepty? Dej nám vědět do komentářů, jak se ti tento recept povedl! Sleduj nás i na sociálních sítích. Na Facebooku nás najdeš jako Twin recipe (uzavřená skupina či veřejná stránka) nebo na Instagramu (@twin_recipe) či na Tiktoku. Dále nás můžeš sledovat i na Pinterestu!


Přejeme dobrou chuť!


Kalorické hodnoty na 1 porci:

Chcete číst dál?

Chcete-li pokračovat ve čtení tohoto exkluzivního příspěvku, zaregistrujte se na twinrecipe.com.

1 101 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page